sztruksowa kurtka levis
sztruksowa kurtka levis

W poprzednim wpisie poruszałam temat męskich elementów garderoby wykorzystywanych aktualnie przez kobiety. Przedstawiłam tam również rys historyczny takich modowych przetasowań.
Musimy pamiętać, że przy odpowiednim połączeniu rzeczy z męskiej szafy, można wykorzystać je do stworzenia czegoś naprawdę kobiecego, sprawdzającego się w wielu sytuacjach.

sztruksowa kurtka levis

Ja zdecydowałam się na zestaw bardzo prosty, codzienny i całkowicie nieformalny, złożony z męskiej, sztruksowej kurtki typu sherpa trucker, karmelowego golfu i czarnych cygaretek.

Wykorzystany przeze mnie klasyczny, karmelowy golf, jest bazą mojej szafy. Więcej o takich elementach pisałam jakiś czas temu we wpisie dotyczącym budowania garderoby kapsułowej. Taki golf idealnie wpisuje się w naturalną paletę barw w kolorach ziemi. Noszę go zarówno do ołówkowych spódnic, garnituru w prążek czy czarnych cygaretek, które widzicie na zdjęciach. W zależności od pozostałych elementów można z nim stworzyć zestaw zarówno bardzo kobiecy, jak i ten nawiązujący do mody męskiej.

sztruksowa kurtka levis

Dodanie dużej ilości biżuterii, typowo kobiecych dodatków, takich jak buty na obcasie oraz prosta torebka – pozwoli nam uzyskać zestaw mocno sfeminizowany.

Prosty i bezpieczny look dopełniłam kurtką, którą podkradłam z szafy chłopaka. To tak zwana ‚sherpa trucker’ – amerykańska kurtka-symbol, bez której nie wyobrażamy sobie żadnego filmowego kierowcy ciężarówki na trasie po Stanach. W tej wersji bawełniany denim został zastąpiony sztruksem, co jest ciekawym rozwiązaniem, choć nieco kontrowersyjnym (szczególnie dla tych, którzy sztruksu po prostu nie lubią).
Jest ona dobrą alternatywą do noszenia na co dzień (zamiast odbieranego jako bardziej formalny trencza), gdy chcemy wskoczyć w coś wyjątkowo wygodnego, luźnego i niezobowiązującego.

sztruksowa kurtka levis

Czarne cygaretki znajdują się na szczycie listy najbardziej podstawowych elementów mojej szafy. Dobieram je zarówno do zestawów formalnych (łącząc je na przykład z jedwabną koszulą z kokardą), jak i nieformalnych.    

sztruksowa kurtka levis
sztruksowa kurtka levis
sztruksowa kurtka levis
sztruksowa kurtka levis
sztruksowa kurtka levis
sztruksowa kurtka levis
sztruksowa kurtka levis
sztruksowa kurtka levis

Zdjęcia – Bart Forrester

Kurtka – Levis
Golf – Monika Kamińska
Spodnie – H&M Premium
Buty – Monika Kamińska
Torebka – Chylak

Komentarze Facebook

6 komentarzy:
 1. Paulina
  Paulina says:

  Dzięki za kolejny inspirujący wpis :)
  Twoje poczucie stylu, razem z Asią z Freakery oraz Karoliną Baszak to moje ulubione miejsca w Internecie.
  Pozdrawiam serdecznie <3

  • Karolina Maras
   Karolina Maras says:

   Ach, pięknie Ci dziękuję! To zaszczyt znaleźć się w takim towarzystwie!

 2. Anita
  Anita says:

  Ten ubiór to nie mój styl, więc się nie wypowiem, ale torebka fest !!! To taki uniwersalny dodatek, sądzę , że będzie rządzić wszem i wobec. Chętnie będę do Ciebie zaglądać dalej.

  • Karolina Maras
   Karolina Maras says:

   Dziękuję Ci ślicznie za miłe słowa! Zapraszam, będzie mi bardzo miło, gdy będziesz zaglądać :) Torebka faktycznie stała się już takim klasykiem! Jest niesamowicie uniwersalna i pasuje do naprawdę wielu rzeczy

Komentarze wyłączone